Metalický Materiál

Metalický materiál na tlač samolepiacich etikiet je špeciálne upravená kovová mikrovrstva nanesená na papierový, alebo napr. plastový materiál. Spravidla sa jedná o strieborný, alebo zlatý materiál, vhodný na tlač akýchkoľvek grafických etikiet, vhodných na nápoje, potraviny či iné tovary. Vhodnou grafikou sa dajú na samolepiacich etiketách zvýrazňovať motívy s metalickými farebnými efektami, ktoré Vášmu výrobku dodajú efektný vzhľad.

 

Štrukturovaný materál

Samolepiaca etiketa zo štruktúrovaného materiálu je vhodná na luxusnejšie nápoje, destiláty, potraviny, kozmetiku a pod.  Spravidla sa jedná o prírodný materiál, ktorý má rôznu štruktúru. Môže byť hladký matný, s rôznymi štruktúrami, vlnkami či inými efektmi. Vedia navodiť efekt  starého antického materiálu, alebo moderného čistého príjemného materiálu, veľmi príjemné na pohľad i na  dotyk . Farebne môže byť materiál sfarbený do odtieňov antiky, čistej  snehobielej  farby, alebo čiernej, či tmavomodrej zamatovej.Medzi najmodernejšie materiály patria rôzne drevené dýhy, alebo korok.  Samozrejme štruktúr a farebných odtieňov máme v ponuke veľa a výber je podmienený Vášmu vkusu a požiadavke a na aký účel sa samolepiaca etiketa použije. Pri vhodne navrhnutej dokončovacej technológii (horúca razba, sieťotlač, emboss...) sa elegancia materiálu  zvýrazní a etiketa sa stáva výrazným prostriedkom na upútanie zákazníkov o Váš produkt!

Lesklý a matný materiál na samolepiace etikety

Rôzne coutované (hladené) povrchové úpravy materiálov vytvoria veľmi hladké a lesklé povrchy samolepiacich etikiet. Materiály môžu byť papierové, alebo plastové biele, alebo transparentné, lesklé, alebo matné. Takto upravené materiály sa používajú na rovnaký sortiment výrobkov ako aj štruktúrované materiály. Povrch môže byť hladký a lesklý, alebo hladký a matný. Vhodne zvolenou kombináciou fólií (zlatá, strieborná ....) na horúcu razbu vznikajú na etiketách zaujímavé efekty. Kontrast vznikajúci medzi hladkým a  lesklým povrchom  etikety s matnou metalickou fóliou horúcej razby, alebo opačný efekt, s matným povrchom a lesklou horúcou razbou oživí a zatraktívni každú samolepiacu etiketu.

Novinka - Drevená etiketa z čerešňovej dýhy !

To že sa nápoje a rôzne potraviny v minulosti ale aj v súčastnosti ukladali do dreveného obalu, suda, debne a pod. je známe vec. Ale vedeli ste, že aj samolepiaca etiketa môže byť z dreva?Naša spoločnosť Vám ponúka takúto „DREVENÚ“ etiketu!
Tvar etikety môže byť taký, aký si zvolíte a horúcou razbou – metalickou fóliou jej pridáme ešte na atraktívnosti.

V prípade Vášho záujmu, pošlite nezáväzný dopyt, radi Vám vypracujeme cenovú ponuku!

Pre optimálny výber materiálu na výrobu samolepiacich etikiet je potrebné zohľadniť viaceré špecifiká a požiadavky podľa toho, na čo chcete etiketu použi. Čo chcete označiť, alebo ako chcete upútať Vášho zákazníka, poprípade, akú úlohu má etiketa plniť.

Materiály, ktoré používame na výrobu samolepiacich etikiet nakupujeme od svetových výrobcov samolepiaceho materiálu.. Naši zákazníci si môžu vybrať zo širokého sortimentu papierových, alebo plastových materiálov.

Ďalej môžete si vybrať z materiálov štruktúrovaných, plastových bielych, alebo transparentných, metalických, holografických,alebo termomateriálov. Materiálov určených do vlhkého prostredia, pre farmaceutický priemysel, vhodné pre superembosované etikety, alebo inak zušľachťované etikety.

Samolepiace etikety majú rôzne lepidlá, ktoré sa vhodne kombinujú s účelom použitia. Používame permanentné, alebo nonpermanentné (viackrát snímateľné) lepidlá, akrylátové, alebo  hot meltové (živicové ) lepidlá. Materiály vhodné na tlač etikiet do vlhkého prostredia, mraziacich boxov, alebo špeciálnych požiadaviek na skladovanie a pod. Taktiež je dôležité materiál prispôsobiť požiadavke, na aký povrch sa bude etiketa aplikovať.

 

Na výrobu samolepiacich etikiet ponúkame našim zákazníkom materiály :
Papierové hladké, prírodné, štruktúrované, metalické
PP biele, transparentné, alebo metalické strieborné a zlaté,
Kovové – rôzne hrúbky hliníkových materiálov
Drevené dyha - čerešňa

 

Našim zákazníkom radi pomôžeme pri výbere vhodných materiálov a navrhneme vhodnú a zaujímavú kombináciu v závislosti od grafických podkladov a tovaru, na ktorý sa má samolepiaca etiketa aplikovať.