SAMOLEPIACE ETIKETY - TECHNOLÓGIE TLAČE


Na tlač samolepiacich etikiet  používame konvenčné rotačné ofsetové, flexografické, alebo digitálne tlačové technológie. Na zušľachťovanie , vysekávanie a pozdĺžne porezy etikiet používame  „ rotačné alebo ploché“ tlačové   zariadenia. Jedná sa o zariadenia na horúcu razbu, emboss, alebo demboss, ( slepotlač, reliéfna tlač) superemboss, poprípade mikrorazbu, alebo  na tlač 3D efektov – reliéfne (blow-up) lakovanie.

Naše technológie umožňujú tlač  malých aj veľkých sérií samolepiacich etikiet!

Vínne etikety so sietotlačou

 

 

 

 

Samolepiace etikety - UV Sieťotlač

Plnofarebná etiketa môže byť veľmi zaujímavo doplnená sieťotlačovým efektom tzv. 3D efektom, reliéfnym (blow-up) efektom, alebo parciálnym lakovaním. Táto technológia sa úspešne používa i pri tlači Breilového písma – Slepotlači. Sieťotlačová technológia umožňuje naniesť na etiketu veľmi hrubú vrstvu farby, alebo laku, ktorá samolepiacu etiketu spraví pre Vášho zákazníka pútavejšiu a zaujímavejšiu. 

SLEPOTLAČ – EMBOSS - DEMBOS na samolepiacej etikete

Slepotlač
je veľmi stará tlačiarenská technológia ktorá sa používala už pred niekoľkými storočiami. Slepotlač zažíva pri samolepiacich etiketách recesiu a veľmi zaujímavo oživí Vašu etiketu.

Embossing
Pri plnofarebných a iných plnofarebných samolepiacich etiketách sa embossingom zvýrazňujú niektoré partie etikety, čím vzniká 3D efekt - len vytlačením motívu z etikety.

Dembossing
opačný efekt Embossingu vyrábame vtlačením motívu do etikety. Touto technológiou vieme zaujímavo upraviť povrch materiálu samolepiacej etikety, čím získa etiketa jedinečný a neopakovateľný vzhľad. 

Vínne etikety s horúcou razbou
Etikety pre nevidiacich

 

samolepiace Etikety s Braillovým písmom

Špeciálne samolepiace etikety určené pre nevidiacich sú vyrábané bez farebnej potlače. Slepotlač - razba sa aplikuje bez fólie – Braillovým písmom, iba vytlačením do samolepiaceho grafického materiálu. Používa sa všade tam, kde je nevyhnutné na výrobok aplikovať etiketu čitateľnú pre nevidiacich! K tlači Braillovým písmom je potrebné vyrobiť horčíkové štočky. Úspešne sa však dá táto technológia nahradiť aj sieťotlačou, kde sa dá lakom vytvoriť dostatočná hrúbka písma čitateľná pre nevidiacich. Je to lacnejšie prevedenie ako aplikácia tlačená pomocou horčíkových štočkov !

  

 SUPER EMBOSS na samolepiacich etiketách

Našou špecialitou je tlačiarenská technológia, ktorú sme nazvali SuperEmboss. Jedná sa o dokončovaciu zušľachťovaciu technológiu. Je to náročnejší výrobný proces, ale výsledok našej práce na etikete je na prvý pohľad viditeľný. Takto upravená samolepiaca etiketa sa  výrazne odlíši od podobných etikiet. Výrobky, na ktorých je táto etiketa aplikovaná sú  výrazne odlišné od iných podobných výrobkov. Je to veľmi zaujímavá samolepiaca etiketa, ktorá je na pohľad veľmi podobná na kovovú cínovú etiketu, ale s výrazne väčšími grafickými možnosťami a možnosťou tlačiť súčasne i dynamické dáta podľa požiadavky klienta.

Vínne etikety s embossom
Vínne etikety so zlatou horúcou razbou

  

 

Horúca razba na samolepiacich etiketách

Ak chceme etikete dodať exkluzívny vzhľad napr. zlatou, striebornou, bronzovou, alebo inou metalickou fóliou, poprípade holografickou, alebo rôznymi dúhovými fóliami používame na to horúcu razbu. Táto stará polygrafická  technológia sa používa pri vínových etiketách, kozmetických etiketách , etiketách na alkohol, alebo iných etiketách, ktorými chceme zaujať kupujúceho .
Horúca razba zatraktívni Vašu etiketu, dá jej punc jedinečnosti a pri správne zvolenej grafike, urobí Vašu etiketu ešte zaujímavejšiu.

 

 

 lakovanie a laminovanie samolepiacich etikiet

UV lakom, lesklým, alebo matným, dokážeme vytvoriť efekt, ktorý je veľmi pekný a zároveň praktický. Okrem ochrany pred UV žiarením (ochrana pred prípadným vyblednutím tlače) tento lak veľmi dobre ochráni samolepiacu etiketu aj pred mechanickým poškodením. Je to veľmi kvalitná ochrana.  Ešte väčšiu  ochranu poskytuje už len laminovanie  lesklou, alebo matnou  fóliou. Táto ochrana je veľmi trvácna a urobí aj z papierovej samolepiacej etikety etiketu plastovú vhodnú do všetkých prostredí.

Etikety pre destiláty s lamináciou